Dlaczego nieznajomość swojej cery, powstrzymuje Cię przed posiadaniem idealnej skóry

art

Jeśli spodobał Ci się artykuł, to zajdź do naszego sklepiku i zobacz co oferujemy.  Wszystkie produkty są w 100% naturalne, a większość z nich produkowana ręcznie, od początku zbierania ziół do zamykanie w słoiczkach 😍🌿💖

Wszyscy wiemy, że trzeba się kochać taką jaką się jest. Musisz się dobrze czuć we własnej skórze!

Choć znajomość swojego rodzaju skóry i jej właściwości jest kluczowym aspektem w doborze odpowiednich kosmetyków, jej brak jest najczęściej popełnianym błędem w pielęgnacji.

Nasz krótki poradnik wyjaśni Ci jak możesz dokładnie rozpoznać jaki jest Twój typ skóry i jak o nią zadbać by cieszyć się piękną, promienną i zdrową cerą :-).

Twoja skóra jest dziedziczna, więc chociaż nie możesz jej zmienić, możesz przywrócić jej równowagę za sprawą odpowiedniego traktowania. Jeśli nie wiesz jaki jest Twój typ i używasz niewłaściwych produktów, może to zagrozić naturalnej równowadze i doprowadzić do pęknięć, podrażnień, stanów zapalnych, a nawet przedwczesnego starzenia się. Aby więc nie popełnić tego OGROMNEGO błędu, poniżej dzielimy się z Tobą informacjami na temat różnych rodzajów cery i prostym testem jak w końcu zdiagnozować swój rodzaj skóry, abyś mogła WRESZCIE poprawnie o nią zadbać :-).

Tłusta cera

Jak to wygląda: jeśli masz tłustą skórę, to będzie błyszcząca z dużymi, widocznymi porami. Poziom połysku zwykle wzrośnie około południa, a tłusty film wpłynie na twoją wcześniej nieskazitelną bazę. Twoja skóra będzie także podatna na trądzik zapalny, krostki i pryszcze, a także na zaskórniki. Tłustą skórę może również wywołać dowolna zmiana hormonalna, taka jak miesiączka lub ciąża.

 

Dlaczego skóra robi się tłusta: Nasze ciało wytwarza naturalny olej zwany sebum, który pomaga utrzymać miękką i elastyczną skórę. Jeśli powstaje go zbyt dużo, osadza się na powierzchni, powodując zablokowanie porów i tłusty wygląd. Nadprodukcja sebum oznacza również, że Twoje pory są większe. Plusem jest to, że jeśli masz tłustą cerę, nie grodzi Ci odwodnienie i Twoja skóra będzie się wolniej i „ładniej” starzeć 😉

Skóra podatna na trądzik

Jak to wygląda: jeśli masz trądzik, Twoja skóra będzie wyjątkowo tłusta ze znaczną ilością zaskórników, a także krostami, pryszczami i grudkami w skoncentrowanych płatach. Są one spowodowane zablokowaniem mieszków włosowych z powodu nadprodukcji sebum i martwych komórek skóry.

Skóra mieszana

Jak to wygląda: Skóra mieszana jest bardzo powszechna i składa się z dwóch, kontrastujących ze sobą rodzajów skóry: tłustej i suchej. Skóra w strefie T (czoło i nos) będzie zwykle tłusta, co spowoduje większe pory, a policzki i inne obszary będą suche, napięte i łuszczące się z mniejszymi porami.

Najważniejsza wskazówka: wiemy, że może to brzmieć przesadnie, ale pomoże, jeśli będziesz używać różnych produktów, do różnych fragmentów swojej drogocennej twarzy. Skoncentruj swoją maseczkę z glinki tylko na strefie T i unikaj stosowania grubszych kremów w tej strefie.

Skóra normalna

Jeśli masz „normalną” skórę, nie będziesz mieć widocznych porów, wyprysków, łuszczących się obszarów ani tłustych plam. Tekstura twojej skóry będzie gładka i bardziej prawdopodobne, że będzie wyglądać promiennie i młodzieńczo dzięki dobrze zrównoważonemu poziomowi nawilżenia, sebum i keratyny. Zasadniczo jesteś błogosławiona J.

Sucha skóra

Jak to wygląda: sucha skóra jest często matowa, szczególnie wokół oczu, podkreślając drobne linie i zmarszczki. Twoje pory będą małe i ledwo widoczne, ale skóra będzie często napięta, szorstka, a nawet pękająca – istnieje również większe prawdopodobieństwo wyprysku lub zapalenia skóry.

Dlaczego skóra jest sucha: sucha skóra jest spowodowana brakiem wilgoci w warstwie rogowej, co sprawia, że twoje pory są mniej widoczne z powodu braku sebum. Brak wilgoci oznacza również, że Twoja skóra traci naturalną elastyczność, dlatego czuje się napięta. Uwaga, to bardzo często może powodować szybsze starzenie się.

Starzejąca się skóra

Jak to wygląda: starzejąca się skóra często będzie sucha i będzie wyglądać półprzezroczysto i blado, ponieważ górna warstwa skóry, naskórek, przerzedza się. Skóra będzie również zwiotczała, szczególnie wokół oczu i szyi z powodu utraty wilgoci i elastyczności. Starzejąca się skóra jest również podatna na ciemne plamy pigmentowe wynikające z uszkodzenia promieni słonecznych i potencjalnie złych nawyków zdrowotnych.

Przetestuj swoją skórę

Dokładnie umyj twarz ciepłą wodą, oczyść, a następnie osusz ręcznikiem. Pozostaw swoją skórę na 30 minut świeżą i czystą, weź lustro i dobrze się przyjrzyj – czy Twoje pory są widoczne, czy nie, czy masz plamy lub zaskórniki – przyjrzyj się swojej skórze i zobacz, jak wypada w porównaniu z powyższymi kategoriami. Powtarzaj ten test co sześć miesięcy, ponieważ Twoja skóra ciągle się zmienia, reagując na czynniki wewnętrzne, takie jak hormony, wiek lub dieta, a także czynniki zewnętrzne, takie jak pogoda.

Teraz wiesz, jaki jest Twój typ skóry, nie ma powodu, dla którego nie możesz zaspokoić wszystkich jej potrzeb i czuć się w niej jak najlepiejJ.

0
    Twój Koszyk