8 naturalnych sposobów jak wspomóc Twoją skórę w walce ze zmarszczkami

Zmarszczki są naturalną częścią procesu starzenia się i nie ma powodu, aby się ich bać.Z wiekiem skóra wytwarza mniej białek kolagenu i elastyny, przez co jest cieńsza i mniej odporna na uszkodzenia. Ale jeśli chcesz spowolnić oznaki starzenia się na twarzy, istnieją naturalne sposoby :).

1. Noś krem ​​przeciwsłoneczny

Większość ludzi wie, że noszenie filtrów przeciwsłonecznych ze współczynnikiem ochrony przeciwsłonecznej (SPF) powyżej 30 może pomóc w zapobieganiu rakowi skóry. Badanie z 2013 r. w Annals of Internal Medicine wykazało, że filtr przeciwsłoneczny również pomaga opóźnić oznaki starzenia. Podczas gdy prawdopodobnie już nosisz krem przeciwsłoneczny na plażę, noszenie nawilżającego kremu dedykowanego na dzień z filtrem UV na twarzy każdego dnia, jest nawykiem, który przyniesie długoterminowe korzyści dla Twojej skóry.

2. Ogranicz spożycie cukru

Społeczność medyczna nadal uczy się więcej o tym, jak spożycie cukru może wpływać na twoje zdrowie. Cukier w Twoim ciele uruchamia proces zwany glikacją, a zaawansowane produkty końcowe glikacji (zwane AGEs) nie są dobe dla Twojej skóry. AGEs rozkładają kolagen w Twoim ciele i z czasem mogą sprawić, że będziesz wyglądać starzej. Ograniczenie spożycia cukru i produktów bogatych w olej pomoże Twojej twarzy zachować jej młodzieńczy kształt.

3. Przestań palić

Palenie jest szkodliwe dla zdrowia z wielu powodów, ale wiele osób nie wie, że może powodować również przedwczesne starzenie. W jednym fascynującym badaniu porównano twarze 79 par identycznych bliźniaków, w których jedno miało nałóg palenia, a drugie nie. Uderzające różnice w ich wieku wyraźnie pokazały, że palenie wpływa na stan skóry na twarzy. Nawet przebywanie w pobliżu biernego dymu może zwiększyć ryzyko wielu nowotworów i innych chorób, oraz może podrażniać skórę.

4. Używaj kosmetykow z olejami roślinnymi

Naturalne rewitalizujące serum olejowe pod oczy cząsteczki złota i olej arganowy 24h 15 ml

Oleje roślinne są naturalnymi emolientami. Oznacza to, że po nałożeniu ich na skórę wypełniają luki w naskórku i sprawiają, że cera staje się gładka. Okazywanie skórze miłości z użyciem naturalnych olejów nie tylko sprawia, że jest wygładzona, ale także pomaga jej zachować wilgoć, dzięki czemu twarz wygląda na pełniejszą.

5. Zwiększ swój beta-karoten

Trwa debata medyczna na temat tego, w jaki sposób i dlaczego beta-karoteny blokują promieniowanie ultrafioletowe słońca przed uszkodzeniem skóry i oczu. Beta karoten i retinol (witamina A) są często składnikami kosmetycznych kremów przeciwzmarszczkowych dostępnych na rynku. Ale nie musisz kupować kosmetyku, aby uzyskać dostęp do beta-karotenu; możesz po prostu wziąć suplement beta-karotenu i zobaczyć korzyści na skórze. Już 30 mg beta-karotenu, przyjmowanego doustnie, może zapobiegać i naprawiać fotostarzenie (znane również jako zmarszczki).

6. Zmień pozycję snu

Niektóre zmarszczki na twarzy mogą być spowodowane przez pozycję, w której śpisz. Nazywa się to „uciskaniem” i jest powodowane przez nacisk Twojej twarzy na poduszkę w ten sam sposób każdej nocy. Z czasem ta kompresja powoduje, że skóra jest słabsza w niektórych miejscach niż w innych i tworzy się zmarszczka. Możesz zapobiec lub spowolnić zmarszczki kompresyjne, śpiąc na plecach.

7. Regularnie myj twarz

Poświęcenie dodatkowych trzech do pięciu minut na umycie twarzy przed snem nigdy nie jest stratą czasu. Kiedy na noc pozostawiasz makijaż na twarzy, skóra wchłania większość z nich. Ponieważ większość kosmetyków zawiera ostre chemikalia, przyczynia się to do stresu oksydacyjnego na Twojej twarzy. 

8. Zwiększ ilość przeciwutleniaczy

Skóra jest bardziej narażona na stres oksydacyjny niż jakikolwiek inny narząd w Twoim ciele. Oznacza to, że  skórę można uszkodzić, wykonując codzienne czynności. Przeciwutleniacze pomagają zwalczać szkody wyrządzane przez stres oksydacyjny w komórkach. Oprócz zakupienia kremu przeciwzmarszczkowego wzbogaconego o przeciwutleniacze, istnieje kilka innych sposobów na poprawę tego efektu.

Dieta bogata w jagody, fasolę, winogrona, jarmuż i szpinak pomoże ci uzyskać zdrową skórę „od środka” i pomoże zmniejszyć oznaki przedwczesnego starzenia się.

Pamiętaj, że zmarszczki to naturalny efekt i nie ma powodu by się ich bać :). Większość z nas jest piękna nawet ze zmarszczkami 🙂

Udostępnij:
Share on facebook
Share on twitter
Share on pinterest
Share on whatsapp
Share on email

Pozostańmy w kontakcie!

Chcesz dostawać informacje o promocjach? Zaciekawił Cię artykuł?Zapisz się na listę i upewnij się, że niczego nie przegapisz ;)
0
    Twój Koszyk